Multiswitch kaskadowy – co daje?

Multiswitch kaskadowy – co daje?

Jeśli szukasz multiswitcha kaskadowego, koniecznie odwiedź tę stronę

Sieci komputerowe obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja będzie odpowiednia, świadczy mnóstwo czynników. Musi rzecz jasna być solidna i zapewniać wysoką jakość transmitowanych sygnałów, ale równie ważna okazuje się możliwość łatwego jej skalowania. Zrobienie kolejnych połączeń nie powinno wiązać się z koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych robót – przez to wszyscy odbiorcy nie mogliby bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, dzięki którym skalowanie instalacji będzie szybkie oraz bezproblemowe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na bokach wtyczkami oraz złączami, do których mocowane są przewody. Jeżeli niezbędne będzie powiększenie instalacji – między innymi wtedy, gdy nowy abonent zamówił do niej dostęp – musimy jedynie umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne ilości złączy dla abonentów – najprostsze moduły tego typu posiadają osiem wtyczek, ale w sprzedaży dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co jest ważne przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak nietrudno stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest oczywiście liczba wtyczek – dla małych budynków może wynosić 8, ale w większych obiektach trzeba rzecz jasna wykorzystać urządzenia o większej ilości złączy. Bardzo istotna okazuje się także separacja między wejściami a złączami – w ogromnej mierze wpływa wszak na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą 30 decybeli. Jest to ważne zwłaszcza w sieciach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Post Author: