Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Tutaj znajdziesz kolczyki z kamieniami

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez kamieni szlachetnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki czy pierścionki. Minerały mogą całkowicie odmienić wygląd biżuterii – inny styl mają bowiem ozdoby z kryształami, odmienny natomiast te wysadzane turkusem. Które pierścionki i kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Które kamienie wykorzystywane w pracowniach jubilerów są naturalne, a które są syntetycznymi produktami? To potrafi zaskoczyć – zwłaszcza osoby, które nie znają się na złotnictwie.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Należy wspomnieć, że sporo materiałów wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich najpierw należy wymienić cyrkonie, które powstają z wapnia oraz cyrkonu, zaś rozmaite kolory są zasługą tego typu dodatkom, jak chrom albo nikiel. Poza cyrkoniami, minerałami syntetycznymi są również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami – opale czy bursztyn

Złotnicy o wiele chętniej stosują jednak minerały szlachetne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, które potrafią przybierać barwy od błękitnych do różowych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie naturalnych kamieni zazwyczaj zwiększa cenę zakupu tego typu ozdób. Dobrze przy tej okazji pamiętać, iż są to dzieła dużo bardziej oryginalne, aniżeli te ze sztucznymi kamieniami.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: