Lampworki wracają do świata biżuterii

Lampworki wracają do świata biżuterii

Lampworki kupisz na www.bizutik.pl.

Z pozoru przypominają barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny typ koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Kiedyś były robione na własną rękę – surowiec topiono z użyciem zmodyfikowanej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Obecnie także możemy zrobić je w domu, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem będzie niewątpliwie zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki są robione, jak przed chwilą napisaliśmy, nad lampą. Dziś w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie wskutek działania płomienia rozgrzewa się, a to umożliwia danie mu dowolnych form. Strużki gorącego materiału okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Przy których strojach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do codziennych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z nietypowymi obrazkami, barwnymi swetrami oraz coraz chętniej noszonymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą atrakcyjnie prezentowały się tylko przy tego rodzaju strojach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: