Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz pierścionki zaręczynowe Kraków.

Gdy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwany przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – tradycja od wielu stuleci

Sprezentowanie kobiecie pierścionka to niezwykle stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od tego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła wiodąca bezpośrednio do serca. Ogólnie uważa się, iż to Grecy sprowadzili do Europy obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wytwarzano je ze skóry, z łodyg trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężowie pragnęli ogłosić swoje pełne zaufanie do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, aczkolwiek surowce te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku stuleci, natomiast znaczący wzrost ich uznania daje się zauważyć w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Oczywiście idealna biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścień z dużym diamentem, jednak potencjał dowolnego łączenia różnych kamieni oraz metali jest szeroki. Nie licząc diamentów stosuje się topaz, rubin czy szafir. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych typów złota (różowego, białego i żółtego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, iż narzeczony ma obowiązek wydać na niego minimum dwukrotność swojej pensji. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: wykorzystanego kamienia, liczby karatów, designu czy surowca, skutkiem tego każdy kupi ładny, nieprzeciętny pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem miłości oraz zaangażowania, dlatego jego wartość nie jest najważniejsza. Istotne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Post Author: