Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

Jeśli chcesz nabyć wisiorki srebrne, koniecznie wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także cechuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje też na kontakt z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną lub włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy używać delikatnych ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.

Post Author: