Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Jeśli chcesz nabyć topaz mistyczny, koniecznie odwiedź ten adres

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka możnaby błędnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz przybiera fioletowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często używają go więc do produkcji naszyjników, kolczyków czy broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Istotna jest też różnorodność barw, sprawiająca, że prościej można dobrać ozdoby do swojego stroju.

Post Author: