Wisiorki z ametystami

Wisiorki z ametystami

Dowiedz się, gdzie kupić ametysty, wejdź na www.ametysty.com.pl

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Brazylii, Paragwaju, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własną opinię.

Post Author: