Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Więcej o budowie domów z bali - zajrzyj tu.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie wznosi się z drewnianych bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To stara technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej wyglądają naprawdę ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo utrzymywane, przetrwają w bardzo dobrym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego również pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali najczęściej spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie z chęcią wznoszone również w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, na skutek czego są odporne na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, powinno się zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Post Author: