Ekologiczne domy drewniane – budownictwo z troską o środowisko naturalne

Ekologiczne domy drewniane – budownictwo z troską o środowisko naturalne

Dowiedz się więcej o domach drewnianych Małopolska

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Dlatego coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by taki budynek ocieplić. Nie jest używana również papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje bardzo dobre samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków oraz osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Post Author: