Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Szalunki Kraków zamówisz na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą na ogół wykonuje się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale takie postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można także skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zapełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń i stropów żelbetowych. Cechują się jak widać bardzo szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy konieczne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też specjalne podpory oraz dźwigary. Często zdarza się, że małe firmy budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w dźwigary, mocowania, a także sklejkę.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: