Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Zobacz, gdzie kupić podpory stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je stosuje? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można pokryć strop cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się prekursorskimi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są dostosowane do używania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: