Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Jeśli szukasz akcesoriów szalunkowych, zobacz tutaj.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Kiedy warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były zamocowane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować odpowiedni odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: