Projekty domów góralskich – dla miłośników polskiej tradycji

Projekty domów góralskich – dla miłośników polskiej tradycji

Dowiedz się więcej o przygotowaniu projektów domów góralskich. Skieruj się tu

Architektura góralska charakterystyczna jest dla Podhala. Powstała w połowie XIX wieku. Od samego powstania budziła zachwyt oraz ogromne zainteresowanie. Identycznie jest teraz, ponieważ nie brakuje osób, które stawiają na budowę domów z drewna. Największą popularnością cieszą się te z bali, które bardzo dobrze sprawdzają się w roli zarówno domów całorocznych, jak i wakacyjnych.

Projekty domów góralskich – dlaczego domy drewniane są tak popularne?

Domy wybudowane z drewna cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. W znacznej mierze jest to wynik wyjątkowej urody tego rodzaju nieruchomości. Zachwycają one dokładnością wykonania. Drewno to materiał nadzwyczajnej urody. Jeśli o to chodzi, nie dorównuje mu żaden inny materiał, z którego buduje się dom. Do tego domy te wyróżniają się wyjątkowym mikroklimatem, który w sposób naprawdę korzystny wpływa na nasz organizm. To właśnie dlatego domy z drewna polecane są głównie osobom cierpiącym na alergię, astmę oraz inne trudności z układem oddechowym. A jak wyglądają domy góralskie wybudowane w stylu tradycyjnym? Cechą wyróżniającą jest rzecz jasna dwuokapowy dach. Doskonale jest, jeśli pokryty został on gontem. Z uwagi jednak na wysokie ceny takiego materiału, osoby decydując się na dom w tradycyjnym stylu góralskim bardzo często stawiają na odmienny rodzaj krycia. Kolejną cechą są okna w niewielkim rozmiarze oraz wysoka, kamienna podmurówka. Weranda, taras czy ganek to również elementy charakterystyczne dla domów w klasycznym stylu podhalańskim. Początkowo styl góralski cechował się jeszcze licznie umieszczanymi zdobieniami. Na początku XX stulecia zaczęto jednak stosować je coraz rzadziej.

Projekty domów góralskich – zdecyduj się na wsparcie fachowca

Decydując się na dom w klasycznym stylu góralskim, warto postawić na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w opracowywaniu projektów obiektów budowlanych właśnie w tradycyjnym stylu. Tylko wtedy można być pewnym, że projekt zostanie zrealizowany prawidłowo, a wszystkie typowe elementy tradycyjnego stylu będą ujęte.

Dane kontaktowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

Post Author: