Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Kup sklejkę Kraków na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić budynki ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym obecnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: