Suchy dom – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Suchy dom – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to najważniejszy element każdego budynku. Już na etapie stawiania budynku musimy zatroszczyć się o to, aby konstrukcja była wytrzymała. Świetnie sprawdzi się w tym celu izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy więc dlaczego należy w nią zainwestować.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zabezpiecza przed wodą naporową

Warunki zewnętrzne intensywnie oddziałują na strukturę nieruchomości. Niekorzystne następstwa ma zwłaszcza działanie wilgoci, co może być przyczyną wyziębiania budynku. Wilgotne fundamenty sprawiają, że rośnie współczynnik przepuszczalności cieplej budynku, a tym samym podnoszą się koszty centralnego ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest najpopularniejszą odmianą hydroizolacji, która pomaga budynek przed niszczącym oddziaływaniem wody oraz tzw. podciąganiem kapilarnym. Wykorzystuje się ją tak w budynkach użytkowych, jak i przemysłowych. Konstrukcję chroni się za pomocą różnych metod izolacji. Ciężką izolację stosuje się na bardzo wilgotnych terenach, gdy mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Z kolei znacznie częściej stosowana jest lekka izolacja, pomagająca ochronić podstawę budynku przed wodą opadową.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zaprawy asfaltowe i dyspersje akrylowe

Istnieją różne techniki izolacji – od wewnątrz oraz na zewnątrz. Wykorzystuje się do tego rozmaite elementy budowlane, takie jak roztwory bitumiczne, zaprawy cementowe, zaprawy asfaltowe lub emulsje silikonowe. Trzeba zauważyć, że fachowa izolacja przeciwwilgociowa fundamentów opiera się na zrobieniu osobnych schematów dla newralgicznych miejsc jak na przykład kąty, załamania i brzegi murów. Dlatego roboty najlepiej powierzyć fachowcom o renomowanej pozycji na rynku – tylko wtedy będziemy pewni, że nieruchomość jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wody.

Post Author: