Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Chcesz kupić szalunki Kraków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, określane także deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Najczęściej wykorzystuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtedy są one niezbędne do tego, żeby należycie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki wykorzystuje się również w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie prześwitów na bramy, drzwi oraz okna. W tym artykule wyjaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je znaleźć.

Rodzaje szalunków

Najstarszym rodzajem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami bądź desek drewnianych, która po zdemontowaniu może zostać wykorzystywana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednak pracochłonny – wielu wykonawców oraz inwestorów stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki produkuje się z drewna, sklejki lub metalu, a także zestawiać dwa a nawet trzy materiały. Zwykle jednakże wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję łączą narożniki, głowice ze aluminiowe bądź stalowe, łączniki i belki.

Wynajem szalunków – dla kogo?

Firmy na co dzień parające się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku ekip, które zazwyczaj świadczą inne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających postawić jeden obiekt. Kupno wszystkich modułów koniecznych do skonstruowania szalunku nie byłoby rentowne . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Post Author: