Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Więcej o basenach

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje również ogród albo halę basenową. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Takich akcesoriów jest jednak dużo więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Post Author: