Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup innowacyjnych urządzeń i maszyn. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty zaciągane w parabankach generują większe koszty albo zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy warunki, zatem nie odradzamy to rozwiązanie.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również firmy. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt doskonale dopasowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.

Post Author: