Działanie i zalety kantoru internetowego

Działanie i zalety kantoru internetowego

Szukasz pełnej oferty wymiany walut przez internet? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na https://topkantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w pobliskim oddziale banku bądź w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w błyskawicznie transformującym się świecie, konsumenci pragną wymieniać walutę bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego też powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze aktualny kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest głównie to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Drugim i niezmiernie istotnym plusem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez instytucje bankowe i kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka dodatkowych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, gdy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) czy też w ustalonym przez nabywcę dniu.

Kantor wymiany walut online – usługa dla kredytobiorców i pracowników zagranicznych

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób doceniających komfort i ogromną autonomię w rozporządzaniu pieniędzmi. Używają ich też osoby uczące się bądź pracujące za granicą i kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Post Author: