Euro – co warto wiedzieć o tej walucie?

Euro – co warto wiedzieć o tej walucie?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie wymiany zł na euro? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://topfx.pl/kurs-wymiany-eur.

Euro to względnie nowa waluta, bo w formie gotówkowej pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona obecnie obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów Unii Europejskiej. Polska na razie nie sprostała warunkom, pozwalającym przystąpić do strefy euro, co nie oznacza, że Polacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to oszczędzając na koncie walutowym bądź też robiąc zakupy w zagranicznych sklepach.

Korzyści z wprowadzenia waluty euro w krajach należących do UE

Wprowadzenie euro w krajach przynależących do Unii Europejskiej znacznie ułatwiło życie milionom obywateli Europy, tak w sferze osobistej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta oznacza wszak mniejsze komplikacje z oszacowaniem prawdopodobnego zysku lub kosztu przy planowaniu np. transakcji w handlu międzynarodowym, co uprzednio ze względu na nieprzewidywalne wahania kursów między walutami wielokrotnie mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa także wolność poruszania się rezydentów państw członkowskich, którzy właściwie w większości przypadków nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość banknotów w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Współcześnie wystarczy im jedynie ich własna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze online w kilka sekund poznasz aktualną cenę euro

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od maja 2004 roku, do tej pory nie spełnia wszystkich przesłanek dopuszczających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele kraju członkowskiego UE na co dzień kupujemy i prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny przelicznik euro na stronie kantoru online, a jednocześnie także ekspresowo wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro przez internet ze względu na niższe spready jest tańsza i łatwiejsza, ponieważ można ją zlecić w dowolnej porze dnia (nawet w środku nocy!), a wymiana waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych co kilka chwil, a nie – jak to na ogół jest przyjęte w bankach oraz kantorach tradycyjnych – na podstawie uśrednionego kursu z ubiegłego dnia.

Post Author: