Leasing dla firm – z doradcą bezpieczniej

Leasing dla firm – z doradcą bezpieczniej

Leasing niewątpliwie jest jednym z najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców narzędzi finansowych. Nie może to rzecz jasna zaskakiwać, gdyż jego liczne plusy sprawiają, iż leasing okazuje się doskonałym sposobem pozwalającym na minimalizację kosztów wiążących się z prowadzeniem przedsiębiorstwa. W szczególności z uwagi na fakt, że w naszym kraju ratę leasingu traktuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, że leasing okazuje się tak korzystny rzutuje również to, iż pozwala on na zdobycie potrzebnych do działalności przedsiębiorstwa aktywów bez potrzeby ich nabycia. Na czym dokładnie jednak polega leasing? O czym należy pamiętać stawiając na tę metodę finansowania?

Reguły leasingu

Określenie leasing pochodzi z języka angielskiego, w którym znaczy wynajem. W krajach z narodowym językiem angielskim przepisy nie odróżniają leasingu od dzierżawy, lecz w Polsce są to pojęcia odmienne. Leasing to wypożyczenie przez leasingodawcę określonego aktywu leasingobiorcy, w związku z czym ten ostatni deklaruje, że będzie regulować raty leasingowe. Obiektem leasingu zwykle są samochody, które składają się na flotę firmy, urządzenia potrzebne do prowadzenia przedsiębiorstwa czy też sprzęt do biura. Po zakończeniu leasingu wypożyczone dobra muszą być oddane leasingodawcy, który najczęściej odsprzedaje je w niskiej cenie.

Leasing – jak uniknąć pomyłek?

W ostatnim czasie w Polsce dostępnych jest mnóstwo ofert leasingu. Ich różnorodność sprawia, że ciężko znaleźć w tej grupie tę najkorzystniejszą – niezbędne w tym celu będą odpowiednie kwalifikacje. Z uwagi na to, że nie każdy właściciel firmy je posiada, decydując się na leasing, najlepiej postąpimy zasięgając porady specjalisty. Przed znalezieniem oferty warto zatem odwiedzić doradcę finansowego, który pomoże znaleźć ofertę dostosowaną do naszych możliwości oraz zagwarantuje, iż leasing naprawdę okaże się najkorzystniejszym wyjściem.

Post Author: