Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Na flobo.io odnajdziesz więcej wskazówek o tym, na czym polega mass collect.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od kontrahentów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest de facto niezwykle proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich ID. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, przelew pocztowy lub tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem prawdopodobnych błędów często przydarzających w czasie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów rozliczających poniżej 100 faktur

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i niektóre banki spółdzielcze) wypada rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze monitorowanie wpływających opłat) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Post Author: