Nie stać cię na złoto? Zainwestuj w srebro bulionowe!

Nie stać cię na złoto? Zainwestuj w srebro bulionowe!

Dowiedz się, gdzie zamówić srebrne monety bulionowe.

Monety lokacyjne, czyli monety bulionowe, są kolejną opcją dla osób pragnących inwestować swoje finanse w kruszce. Oczywiście, najpopularniejszym metalem szlachetnym także w tym rodzaju inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnich latach coraz więcej państw zaczęło wybijać srebrne monety bulionowe, które w mgnieniu oka zdobyły zagorzałych zwolenników, w szczególności wśród inwestorów z nieco mniej zasobnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość ściśle związana z aktualną ceną srebra

Można rzec, że monety bulionowe ze srebra są praktycznie nowością inwestycyjną. Bite są przez mennice kilku państw, na dodatek zaledwie od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku (pojawiły się najpierw w Chinach, w Meksyku oraz w Kanadzie). Choć kupowane przez inwestorów od prawie pięciu dekad, ich oferta nie jest jeszcze tak bogata jak podobnych monet ze złota. Srebro bulionowe jest jednak wyśmienitym wyborem dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje oszczędności, a które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w złoto czy też platynę lub które obawiają inwestycji w odpowiednio kosztowniejsze srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uważa się za lepszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Koszt nabycia monet kolekcjonerskich w momencie emisji zawsze wyraźnie przewyższa cenę kruszcu, z którego powstały. Ma na to wpływ przede wszystkim ogólny koszt wybicia monety (tj. opracowanie przez artystę indywidualnego projektu oraz przygotowanie precyzyjnych matryc). Istotne jest dodatkowo to, iż monety kolekcjonerskie dostępne są w limitowanej ilości, co automatycznie zwiększa na nie popyt. Nie znaczy to jednak, iż z czasem ich wartość będzie zawsze wzrastać! Należy mieć na uwadze, iż tak jak każdy przedmiot kolekcjonerski, monety te są warte tyle, za ile zapragnie je nabyć przyszły kupiec. Tymczasem monety bulionowe ze srebra nie posiadają wymiaru numizmatycznego (ich wizerunek zmienia się niezmiernie rzadko, a zarazem nie mają ograniczonego nakładu), toteż ich wartość silnie związana jest z aktualną ceną srebra.

Srebro bulionowe – jakie monety kupimy w krajowych sklepach?

Srebro jest tanim metalem szlachetnym, dlatego tez monety bulionowe z tego kruszcu sporadycznie wytwarzane są w nominale niższym niż 31,1 g, a więc 1 uncja trojańska. I chociaż próba srebra .999 i nominał 1 oz to praktycznie standard dla tych monet, u dystrybutorów dostaniemy też monety o ciężarze 3 oz, 10 oz, a nawet 1 kg. W krajowych sklepach posiadających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy popularne na każdym krańcu świata Britannie z Wielkiej Brytanii, Kangury z Australii oraz austriackich Wiedeńskich Filharmoników o nietypowym nominale 1,5 euro.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Post Author: