Złoto bulionowe w monetach – dobra inwestycja na przyszłość

Złoto bulionowe w monetach – dobra inwestycja na przyszłość

Jeśli chcesz kupić monety inwestycyjne, odwiedź ten adres.

Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mogą robić to na kilka sposobów: nabywać akcje podmiotów powiązanych z rynkiem metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem, czy też zbierać biżuterię inwestycyjną. Inną opcją jest kupno złota inwestycyjnego, które dostępne jest nie tylko w postaci sztabek, lecz również monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – bite celem lokowania w nich środków finansowych

Monety ze złota kojarzymy najczęściej z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, nazywane również lokacyjnymi, czy to złote czy z pozostałych kruszców, odróżniają się od nich w paru aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są bite w celu inwestowania w nie środków finansowych, z tej przyczyny ich nakład z danego roku nie jest limitowany, a raczej determinowany przez popyt na rynku. Złotych monet bulionowych nie są wybija się w seriach tematycznych lub w związku z istotnymi wydarzeniami, stąd ich wygląd niezwykle rzadko podlega „odświeżeniu”. Na ogół złote monety bulionowe wybijane przez konkretną mennicę różnią się od siebie jedynie datą emisji. Warto podkreślić, iż część monet bulionowych, mimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału podanego w walucie, a ich faktyczną wartość wyznacza próba oraz ciężar użytego do ich bicia metalu. Plusem monet bulionowych jest to, iż są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, więc ich odsprzedaż jest w mniejszym stopniu obciążona ryzykiem straty niż miejscowych monet kolekcjonerskich.

Nominały złotych monet bulionowych

Popularne wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji, lecz mennice wypuszczają także monety o nominale 1/4 czy 1/10 uncji złota. Wypada wiedzieć, że monety bulionowe emitowane są na ogół z 24 karatowego złota (.9999), lecz np. Amerykański Gold Eagle bądź południowoafrykański Krugerrand bite są 22 karatowego kruszcu. Gdy monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to najczęściej na celu wzmocnienie monety i w konsekwencji redukcję możliwości jej uszkodzenia. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są opisane informuje o wadze czystego kruszcu wykorzystanego do ich wybicia.

W asortymencie lokalnych dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez trudu natrafią na najpopularniejsze z nich, a więc chińską Pandę, kanadyjski Liść Klonowy czy wspomniane wcześniej Krugerrandy.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Post Author: