Kosmetyki do makijażu twarzy – omawiamy ich zastosowanie

Kosmetyki do makijażu twarzy – omawiamy ich zastosowanie

Więcej o kosmetykach do makijażu twarzy.

Do nałożenia prostego makijażu potrzeba paru kosmetyków. Wstępnie na wcześniej umytą skórę twarzy aplikujemy bazę pod makijaż. Zależnie od rodzaju cery, możemy wybierać spośród produktów rozświetlających, wygładzających pory bądź matujących. Co ważne, aplikacja bazy pod makijaż pozwala także na przedłużenie żywotności makijażu.

Następnym krokiem jest nałożenie podkładu, dobranego do cech skóry. Podkłady pod makijaż dzielimy na rozświetlające i matujące oraz na te o dobrze kryjącej albo lżejszej konsystencji.

Po zaaplikowaniu podkładu pod makijaż, należy sięgnąć po puder. Wyróżnia się pudry do twarzy matujące oraz utrwalające, jak również pudry lekko rozświetlające, które bez wątpienia spełnią oczekiwania posiadaczek cery suchej. W asortymencie drogerii dostępny jest puder np. w formie sypkiej czy też w kompakcie.

Korektory do twarzy mają za zadanie skryć niedoskonałości skóry oraz cienie pod oczami. Zależnie od preferencji możemy użyć korektorów zastygających i dokładnie kryjących bądź w kremie, nie obciążające delikatnej skóry pod oczami. Utrwala się je przeważnie za pomocą pudrów rozświetlających, nakładanych pędzlem bądź nawilżoną gąbką. Z kolei te o zwartej konsystencji, które stosuje się ukrywania mankamentów cery, nanosi się je punktowo niewielkim pędzelkiem lub koniuszkiem palca.

Po zbalansowaniu kolorytu skóry twarzy oraz jej przypudrowaniu, należy ją wymodelować przy pomocy bronzerów do twarzy. Dzielimy je na produkty do ocieplania skóry, posiadające złote cząsteczki, oraz na kosmetyki do konturowania, które są zwykle matowe i mają nieco szarawą barwę.

Pudry rozświetlające powinno się rozprowadzać na czubki kości policzkowych. Sprawiają one, że twarz wygląda zdrowo, a przy tym pomagają zakamuflować oznaki przemęczenia.

Żeby cera emanowała wigorem, powinno się wybrać róże do policzków. Ich odcień trzeba właściwie dopasować do barwy skóry – wybrać chłodny albo ciepły. Jeśli zaś borykasz się z wyraźnymi naczynkami lub w ogóle z przekrwieniem skóry, to zalecamy sięgnąć po odcienie pomarańczu, które balansują różowe przebarwienia cery.

Jeśli pragniesz, by makijaż wyglądał perfekcyjnie przez cały dzień, trzeba skorzystać z utrwalaczy makijażu. Utrwalacze to kosmetyki w formie mgiełki. Kupić można takie o właściwościach bardziej rozświetlających, czyli nadające cerze blasku, albo lekko matujących, które opracowane zostały przede wszystkim dla pań ze skórą mieszaną bądź tłustą.

Wykonanie najprostszego makijażu nie jest trudne i wymaga posiadania jedynie paru kosmetyków. Trzeba aczkolwiek pamiętać, by dobrze dopasować je do naszej cery oraz typu urody.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Post Author: