Wykorzystanie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek

Wykorzystanie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek

Porządna porcja informacji o wypełnianiu zmarszczek. Zobacz koniecznie!

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od dziesięcioleci wykorzystywany jest w różnych zabiegach medycznych oraz do wytwarzania kosmetyków. Związek ten ma wiąże duże ilości H2O, dlatego dodawany jest często do peelingów bądź serum nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, stąd niezmiernie rzadko wywołuje reakcję alergiczną. W medycynie estetycznej natomiast ten związek wykorzystywany jest na ogół do powiększania ust, wypełniania zmarszczek (tych głębokich, jak i płytkich), a takżekształtowania konturów twarzy.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu nie tylko przyciągnięcie do skóry wody (cząsteczka kwasu jest w stanie związać aż 250 cząsteczek H2O!), ale też pobudzenie komórek tkanki łącznej do wytwarzania pokaźniejszej ilości kolagenu, a w następstwie doprowadzenie do tego, że skóra na nowo stanie się naprężona. Popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, z reguły tych tworzących się w okolicy nosa i ust (czyli bruzd nosowo-wargowych), bruzd przy oczach i na brodzie lub horyzontalnych zmarszczek czołowych. Kwas wypełnia tkankę pod skórą, co powoduje, iż zmarszczka w kilka minut jest niedostrzegalna. Do zabiegów wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej ustabilizowany, a zatem o wiele trwalszy. Jest metabolizowany dłużej, dlatego skutki zabiegu są zauważalne nawet do dwóch lat.

Powiększanie ust – powszechny zabieg z użyciem kwasem hialuronowym

Oprócz modelowania twarzy oraz wypełnienia zmarszczek, standardowym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego z reguły osoby niezadowolone z konturu i rozmiaru ust bądź których usta są asymetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa przeciętnie mniej więcej trzydzieści minut, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w wybrane punkty ust przy pomocy tzw.“tępej igły”, czyli kaniuli. Należycie wykonany zabieg skutkuje bardziej regularnymi, jędrnymi, ale wciąż naturalnie prezentującymi się ustami.

Dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Post Author: