Agencja SEO – zespół profesjonalistów

Agencja SEO – zespół profesjonalistów

Odwiedź firmę SEO - skorzystaj z doświadczenia specjalistów.

Przedsiębiorstwa i administratorzy sklepów internetowych, którzy pragną, żeby wyświetlać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, są w stanie to uzyskać na co najmniej 3 sposoby. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to podjęcie starań samemu. Nie posiadając kwalifikacji w problematyce SEO i nie monitorując codziennie komunikatów o zmianach w algorytmie Google, trudno działać właściwie i – najważniejsze – efektywnie. Drugie podejście to zatrudnienie na etat specjalisty od SEO, lecz nie każde przedsiębiorstwo się na to decyduje ze względu na budżet. Trzeci sposób to podjęcie współpracy z agencją SEO. Budżet przekazany na takie działania można dopasować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Zaletą współpracy z agencją SEO jest to, że poza specjalistami od SEO w zatrudnione są tam dodatkowo eksperci od kodowania, content marketingu, kampanii Google Ads czy grafiki służący rzeczową pomocą w tych sferach.

Doświadczona firma SEO przygotowuje spersonalizowaną ofertę dla każdego klienta

Agencji SEO w Polsce jest mnóstwo. Na co zwrócić uwagę w toku doboru podmiotu, która zwiększy naszą widoczność w SERP? Warto wybrać firmę, która działa na rynku od dłuższego czasu. Liczba agencji SEO, ale również tych kreatywnych czy reklamowych, z miesiąca na miesiąc wzrasta, co niekiedy nie idzie w parze z jakością usług. Wybierając firmę, która działa od minimum dekady, można mieć zaufanie, że dysponuje ona sporym doświadczeniem i może bez trudu zaprezentować ciekawe portfolio swoich byłych klientów. Agencje SEO na ogół na swoich stronach dodają dział z opisem tzw. „kejsów”. Zanim sygnuje się umowę należy przeanalizować studia takich przypadków, by samemu sprawdzić, jakich wyników można się spodziewać po danej agencji, jak również to dla jakich branż pracowała i jakie trudności udało jej się rozwiązać. Solidna agencja SEO to taka, której praca jest transparentna: zawiadamia o planach prac na nadchodzące miesiące, ale także przesyła raporty z ukończonych działań i ich efekty.

Następny istotny aspekt to spersonalizowana oferta i dostrojenie strategii działań do charakteru działalności, którą prowadzi zleceniodawca agencji. Jeżeli agencja SEO na propozycję współpracy odpowiada w ciągu 15 minut, a oferta sprawia wrażenie uniwersalnego szablonu, powinien to być znak ostrzegawczy. Po otrzymaniu zapytania przedstawiciel profesjonalnej agencji SEO kontaktuje się z potencjalnym klientem, by poprosić o dodatkowe dane o firmie, nieodzowne do przygotowania dla niej pełnej oferty. Chodzi o dane, których nie da się odszukać samodzielnie w sieci, jak przykładowo informacja o prowadzonych przedtem działaniach SEO czy o najistotniejszych dla klienta usługach lub produktach, które stara się wypromować.

Jaki model rozliczeń z agencją SEO wybrać?

Ostrożnie powinno się podejść do agencji SEO, które proponują współpracę z zapłatą za uzyskany rezultat. W takim modelu płatność odbywa się wówczas, kiedy frazy kluczowe dotrą na wskazane w umowie pozycje w SERP (przykładowo wejdą do Top10 lub do Top3). To w dalszym ciągu stosunkowo popularny sposób rozliczeń, lecz niesie ze sobą spore niebezpieczeństwo – można bowiem uzyskać błyskawiczne rezultaty naruszając standardy ustalone przez Google. Systematycznie modyfikowany algorytm dodatkowo nie ułatwia dotrzymania obietnic składnych zleceniodawcy, stąd dobra agencja SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych pozycji. Jeśli chodzi o opłatę za współpracę z agencją SEO, to z rzadka jest ona stała – przeważnie w pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy konieczne są wyższe nakłady finansowe, by przeprowadzić dokładny audyt SEO, a w następnej kolejności wykonywać wszelkie przedstawione w nim prace. W późniejszym okresie współpracy, gdy strona klienta zostanie już zoptymalizowana, koszty działań bywają o wiele niższe.

Dane kontaktowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Post Author: