Skład książek

Skład książek

Sprawdź, jak zamówić skład książek.

Dawniej odpowiadał za to zecer, obecnie odbywa się w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, jednak nadal potrzeba do tego dużej precyzji, wiedzy dotyczącej rozmaitych zasad oraz szerokich umiejętności. Na czym dokładne polega? Komu zlecić takie prace?

Aplikacje do składu książek

W sieci znajdziemy wiele aplikacji pozwalających na fachowy skład książek oraz broszur. Największym zainteresowaniem cieszy się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta wielu specjalistów DTP. Nieco mniej chętnie używany okazuje się natomiast QuarkXPress. Oba programy to rozwiązania płatne, jednak dostępna jest także bezpłatna alternatywa – Scribus.

Reguły składu książek

Skład książek musi sprawić, że tekst stanie się możliwie najbardziej przejrzysty – nieprawidłowo złożony tekst szybko zmęczy czytelnika, przez co ten nie przeczyta go do końca. Istotne są także aspekty wizualne – książka powinna dobrze się prezentować. Ogromne znaczenie ma poza tym to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z pozostałymi elementami strony – fotografiami i ozdobnikami.

Zainteresowanie składem książek

Na tego typu usługi decydują się często redakcje gazet lub książek – szczególnie, jeśli są to niewielkie przedsiębiorstwa i nie posiadają swoich fachowców. Znaczenie składu książek rośnie też ze względu na zapotrzebowanie na self-publishing.

Jakim fachowcom zlecić skład książek?

Dobrym wyjściem okaże się zlecenie podobnych prac agencji marketingowej – tego rodzaju firmy korzystają ze sprawdzonych aplikacji, przez co otrzymujemy pewność, że końcowy rezultat całkowicie nas zadowoli.

Dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]

Post Author: