kurs modelowania 3d, kurs blender

Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Świat rysunku cały czas przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe techniki preferując kreowanie swoich prac tylko cyfrowo. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale też odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie generuje w tej chwili dużych kosztów – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który równocześnie jest w pełni darmowy.

Nauka obsługi Blender 3D samemu bywa frustrująca

Korzystanie z dowolnego oprogramowania można opanować na własną rękę, niemniej jednak proces ten trwa wówczas dłużej i nieraz bywa niesłychanie męczący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim osobom, które niedawno poznali Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez kursanta pokazując detale, które wymagają dopracowania oraz sugerując ku temu trafne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by odbywał się on w małych grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów a także hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie umiejętnością pożądaną i poważaną w szczególności w świecie filmu, gier komputerowych i projektowania. Poznanie programu Blender 3D otwiera tym samym masę nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się wstępne profesjonalne dzieła, które potem można bez obaw uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu artyści oraz hobbyści chcący spróbować nowych form ekspresji lub poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności.

Dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Post Author: