Zajęcia sensoryczne dla dzieci – rozwój przez muzykę i zabawę

Zajęcia sensoryczne dla dzieci – rozwój przez muzykę i zabawę

Dla najmłodszych zabawa to nie tylko uciecha – odpowiednio poprowadzona może stymulować ich percepcję. Opiekuni, którzy chcą poszerzać zdolności kognitywne swoich pociech, mogą zapisać swoje dzieci na zajęcia baby sensory.

Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój umiejętności ruchowych oraz kognitywnych malucha

Zajęcia baby sensory to spotkania dla niemowląt, a więc dzieci do trzynastego miesiąca życia. Okres ten jest szczególnie istotny dla dziecka, ponieważ następuje wtedy jego niezwykle silny rozwój psychiczny oraz fizyczny. Na skutek doświadczeń sensorycznych w tkance mózgu niemowlaka powstają w tym czasie miliony kolejnych połączeń pomiędzy neuronami. Tym samym warto zadbać o znaczną liczbę ciekawych atrakcji, oddziałujących korzystnie na rozkwit malucha. Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych odbywają się w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów, które nie skończyły sześciu miesięcy i tych w wieku od siódmego do trzynastego miesiąca życia. Z uwagi na to, iż organizowane są dla nadzwyczaj małych dzieci, trwają nie dłużej niż 60 minut, które dzielone są na fazy zabawy i odpoczynku. W trakcie zajęć niemowlęta angażowane są w rozmaite aktywności, które stymulują ich rozwój społeczno-emocjonalny oraz zdolności komunikacyjne i ruchowe.

Kreatywne zajęcia muzyczne ukształtują umiejętności kognitywne najmłodszych

Jednym z najlepiej wpływających na rozwój niemowlaków bodźców jest dźwięk. Za sprawą gry na przeróżnych instrumentach, zarówno kilkuletnie, jak i młodsze maluchy, rozwijają wrażliwość na piękno i imaginację, jak również uczą się zrozumienia rytmu. Kontakt z muzyką w okresie niemowlęctwa rozwija umiejętności kognitywne maluchów, co w szkolnych latach może stać się przyczyną szybszego zrozumienia zasad matematyki. Zajęcia muzyczne to również świetna zabawa w towarzystwie równolatków. Pod okiem wprawnego w pracy z najmłodsi instrumentalisty, dzieci dowiedzą się, że muzykę można wytwarzać także za pomocą różnorodnych rzeczy. W czasie zajęć z muzyką wyzwalane są dźwięki na bezpiecznym pułapie głośności..

Post Author: