Skitury – wycieczki po górach na nartach

Skitury – wycieczki po górach na nartach

Pełna oferta skitur znajduje się na tej stronie.

Większa część turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, jedzie tam przeważnie tylko po to, żeby spędzać dni na szaleństwie na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Intensywne, a zarazem ogromnie satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już banalnego relaksu w górskiej chacie i sporadycznego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas stosunkowo intensywnych, jednak dających mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bez problemu dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są idealne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa będzie odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym obszarze porady instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: