Wycieczki w Alpy dla miłośników trekkingu

Wycieczki w Alpy dla miłośników trekkingu

Wycieczka w Alpy - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl.

Polscy pasjonaci gór, którzy poznali już na wylot wszelkie marszruty w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, ostatecznie zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Przepiękne szczyty Alp – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się parę państw, m.in. Austrię, Włochy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe wierzchołki, o zdobyciu których marzą wspinacze z całego świata, to na przykład Nordend – 4609 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Eiger lub Les Droites. Alpy dzieli się na niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Dla kogo przeznaczone są oferty wypraw w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest wiele intrygujących propozycji skierowanych do miłośników gór o różnorodnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają optymalną wydolność fizyczną i nabyły już umiejętność jazdy na nartach, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, których interesuje zwłaszcza aspekt szkoleniowy, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu opanowanie podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowaną zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, zwykle kilkuosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z uczestników otrzymuje wnikliwą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się pamiętnym doświadczeniem, przynoszącym radość z przezwyciężania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Post Author: