Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Jeśli szukasz butów do jazdy konnej, odwiedź ten adres

Jazda konna w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie jest to dziwne – szczególnie, jeśli zauważa się spore walory tej dziedziny sportu. Główne z nich to: ćwiczenie odpowiedniej postawy, polepszenie kondycji, jak również rozwój wszystkich mięśni. Poza tym ma zbawienne oddziaływanie na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, likwiduje stres oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy właściwie dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – ochrona całej albo części nogi

Odróżnia się 2 główne rodzaje butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Te drugie są zdecydowanie krótsze, gdyż sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym zapewniają ochronę całej nodze, minimalizując zagrożenie powstawania sińców czy otarć. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednak decydując się na ich kupno, należy pamiętać o tym, żeby zaopatrzyć się również w ochraniacze nóg – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich materiałów są szyte buty do jazdy konnej?

Nabywając buty do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wyprodukowane. W sklepach odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnorodnych imitacji. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej kosztowne, mimo to opłaca się je wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz możliwość dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Warte uwagi są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast zyskuje oczekiwany kształt. Bydlęca skóra wypada nieco gorzej, jednak jej przystępna cena jest znaczną plusem.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: