Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Więcej informacji o sztylpach

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Są zatem zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: