Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Jeśli potrzebujesz urządzenia do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca masażu.

Aparat do masażu uciskowego – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory mankiet uciska kończynę, pobudzając tak cyrkulację limfy. Jest mnóstwo powodów do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To przede wszystkim zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako element regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe aparaty CarePump do masażu uciskowego w domu

Sporo opcji zastosowania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych aparatów. Współcześnie osoby na co dzień korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, toteż bez problemu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to między innymi niewydolność serca i choroby wirusowe oraz bakteryjne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Post Author: