Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni zobaczysz tu.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się zwykle z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć również w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne zastosowanie

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą pełniły dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż rewelacyjnie uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości oraz przebywa się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. W związku z tym trzeba zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie komfortowe. Opcja ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co umożliwia m.in. całkowite jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć film, lub jego delikatne ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj łatwe czyszczenie

Możliwość kontroli przenikania światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak też z innego powodu – dzięki nim można efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego shuttersy tworzą skuteczną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich konserwacja jest bardzo łatwa i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecka.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: