Blachy dachowe – zastosowanie w budownictwie

Blachy dachowe – zastosowanie w budownictwie

Szukasz blachodachówki? Sprawdź www.regamet.pl.

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Oczywiście ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachodachówki – charakterystyka i atuty

Blacha na dach produkowana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich główna okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż zachowują one dobry wygląd nawet po wielu latach od założenia. By jednak cieszyć się tymi walorami, blachę na dach powinno się nabywać w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy renowacjach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Post Author: