Ciesz się inną kawą co dnia – o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

Ciesz się inną kawą co dnia – o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

Wszystko o kapsułki Nespresso zamienniki.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Drugim znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Roma, Trieste oraz Venezia. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty czekolady, orzechów laskowych czy prażonych orzechów. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje również rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Carmel, Vanilla i Chocolate.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą zazwyczaj 10 kapsułek z kawą. Jednak dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zredukować cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Post Author: