Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery dotarła już do świadomości statystycznego mieszkańca Polski i coraz rzadziej bywa marginalizowana. Polacy zauważyli, że jakość powietrza, którym codziennie oddychamy, wyraźnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie zostaną wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy może zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie potrzebne rezydentom wielkich miast

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo pojawienia się znacznej kondensacji PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób układu oddechowego narażeni są najczęściej mieszkańcy większych aglomeracji miejskich oraz okolic w pobliżu zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery ogromne ilości owych pyłów. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu ograniczyć szkodliwe oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak przykładowo Airdog, LIFAair bądź Cado, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, zatem nie jest to w tej chwili coś nowego na naszym rynku. Co ważne, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nieraz mają one też inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez trudu kupimy sprzęt najlepsze do określonej objętości pomieszczenia. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem bez wysiłku daje się przesunąć je między pomieszczeniami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo zarazki oraz grzyby, które mogą być powodem szeregu reakcji alergicznych bądź chorób, a także niebezpieczny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje powietrze, co tworzy w domu rześką atmosferę, a jednocześnie przynosi mocniejszy sen. Część oczyszczaczy ma również czujniki ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności alergikom.

Post Author: