Dbaj o higienę – żel do dezynfekcji rąk

Dbaj o higienę – żel do dezynfekcji rąk

Tu zamówisz żel do dezynfekcji rąk

Aż pięć milionów bakterii może bytować na każdym cm2 skóry rąk. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach rozprzestrzeniają się pasożyty, bakterie i wirusy wywołujące bardzo poważne choroby. Z tej przyczyny mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90% bakterii. Zwykle to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w wielu sferach życia. Często używane jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także zatrudnieni w gastronomii – zwłaszcza po przygotowywaniu dań z mięsa (głównie drobiowego), mleka czy jajek, bo te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Post Author: