Drzwi wejściowe drewniane – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Drzwi wejściowe drewniane – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Zamów drzwi drewniane na wymiar

Drzwi zewnętrzne pełnią kilka funkcji – izolują od zgiełku docierającego z dworu, ochraniają mieszkanie przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych i zabezpieczają przed włamaniem. Dlaczego warto wybrać drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi drewniane zewnętrzne – trwałość oraz komfort termiczny

Kupno drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy posiadacz domu. Drewniane drzwi zewnętrzne od lat cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoją trwałość oraz parametry techniczne. Ekologiczny materiał doskonale się prezentuje i da się go wykończyć na przeróżne sposoby. Prawidłowo zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się energooszczędnością i mają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż w mieszkaniu daje się odczuć komfort termiczny, a zarazem koszty ogrzewania są znacznie niższe. Wybierając drzwi do mieszkania należy rozważyć modele o przekroju 68 mm albo 92 mm. Szczególnym popytem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna trójwarstwowo klejonego, za sprawą swoich właściwości – są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia, zatem rewelacyjnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie wejściowe drzwi drewniane są wyposażone w najlepsze uszczelki.

Drzwi drewniane dwuskrzydłowe na wymiar

Producenci świadczą też przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są polecane w razie posiadania nienormatywnych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to oferta dla inwestorów, którzy kładą nacisk na oryginalny design. Jeżeli poszukujemy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy skorzystać z oferty firmy, która realizuje spersonalizowane wzory na zamówienie, a zarazem gwarantuje długą gwarancję na swoje wyroby. W drzwi drewniane wstawia się efektowne szyby, np. ornamentowe. Kupujący mogą też wybierać spośród różnych typów szyldów. Prócz walorów estetycznych, należy też zaakcentować pozostałe cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Są one trudne do sforsowania, bowiem obecnie często wyposaża się je w zabezpieczenia antywłamaniowe. Gwarantuje to domownikom doskonałą ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe posiadają również trzypunktowy zamek listwowy, a nabywca może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. Współcześnie w toku produkcji drewnianych drzwi wejściowych wykorzystuje się wysokiej jakości impregnaty, które osłaniają ich powierzchnię przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Post Author: