Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Dowiedz się, gdzie kupić kontenery otwarte, wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, rozebrane elementy drzwi i okien, a także złom, gruz – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami bądź wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: