Jeździsz na motorze? Pamiętaj o odpowiedniej odzieży motocyklowej

Jeździsz na motorze? Pamiętaj o odpowiedniej odzieży motocyklowej

Szukasz ubrań na motocykl? Zobacz tu.

Od zarania motoryzacji wiadomo, że jazda na motorze nie należy do bezpiecznych aktywności. W trakcie kolizji prowadzący motocykl nie jest chroniony przez pasy i bezpośrednio odczuwa on intensywność zderzenia. Dlatego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w stosowną odzież zaprojektowaną z myślą o jeździe tego typu. Odzież na motor nie tylko redukuje możliwe urazy kierowcy, ale także ochrania go przed wiatrem, promieniami słonecznymi oraz opadami, co zwiększa komfort jazdy.

Podstawowe ubranie motocyklowe – co przede wszystkim warto mieć?

Kompletując Ubranie na motor na początku trzeba zaopatrzyć się w kask, bowiem zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, bez względu na to czy pędzimy sportowym ścigaczem po autostradzie, czy poruszamy się z niską prędkością na skuterze. Jest to też najważniejszy element zabezpieczenia prowadzącego jednoślad, ochraniający głowę przed obrażeniami, które mogą mieć poważne skutki dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do ochrony innych części ciała w czasie jazdy jest sporo możliwości. Entuzjasta jednośladów może skomponować swój ubiór sięgając po stosowną kurtkę i spodnie opracowane z myślą o jeździe na motocyklu albo zdecydować się na kombinezon. W sklepach dla motocyklistów w sprzedaży znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Nie ulega wątpliwości, skóra jest niesłychanie odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie znaczy, iż odzież na motor sporządzona z tekstyliów ochrania słabo – stosuje się w niej tkaniny o dużej wytrzymałości na ścieranie i wysoką temperaturę. Te części okrycia motocyklisty są wyposażone odpowiednie wzmocnienia chroniące barki, łokcie oraz kolana, które podczas upadku są szczególnie wystawione na urazy.

Kołnierze, zbroje i inne dodatki

Następnymi istotnymi częściami odzieży na motocykl są obuwie i rękawice. Rękawice w czasie wypadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, gdyż to nimi odruchowo osłaniamy resztę ciała wysuwając je przed głowę i klatkę piersiową, przez co wystawiamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. rekomenduje się więc wybierać rękawice ze wzmocnionymi elementami zabezpieczającymi kłykcie i wewnętrzną powierzchnię dłoni. Odpowiednie buty na motor obok tego, że ochraniają delikatne kości śródstopia, dają także większą przyczepność, a w związku z tym lepszą kontrolę nad masywnym motocyklem.

W jakie inne części ubrań na motocykl warto się zaopatrzyć? To na pewno camelbagi, kołnierze, gogle o ile używamy kask crossowy, jak również dodatkowe ochraniacze, slidery albo zbroje.

Dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Post Author: