Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Kask jeździecki znajdziesz na horse-trade.pl

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie certyfikaty, a także być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: