Kilka podstawowych informacji o łańcuchach na koła

Kilka podstawowych informacji o łańcuchach na koła

Chcesz kupić łańcuchy samochodowe? Sprawdź https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14

Łańcuchy na koła w znacznym stopniu poprawiają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, zwłaszcza na spadzistych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku każdego samochodu przez cały rok kalendarzowy (tak jest przykładowo w Norwegii, Bułgarii i Turcji), w innych natomiast są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w sezonie zimowym (takie przepisy obowiązują na przykład we Włoszech, w Polsce, Hiszpanii i Niemczech). Jak zatem modele łańcuchów na koła można nabyć w sklepach?

Typy łańcuchów na koła

Łańcuchy na koła dzielimy najczęściej mając na względzie ich przeznaczenie. Odróżniamy typy wykonane z myślą o wykorzystywaniu w autach terenowych, dostawczych, ciężarowych i osobowych, a także w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się także mocowaniem, które musi być dostosowane do typu felgi, grubością i przekrojem ogniwa (zwykle jest to kształt rombowy ukośny) oraz wzorem zaplotu. Różne są też tworzywa, z których produkuje się łańcuchy samochodowe. Obecnie producenci stosują głównie stal manganową lub tytanową.

Prowadzenie samochodu z łańcuchami na koła

Zakładanie łańcuchów samochodowych wymaga pewnych umiejętności i za pierwszym razem może być źródłem sporego stresu. Aby go uniknąć, warto przećwiczyć tę czynność w garażu albo na placu manewrowym. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Trzeba unikać buksowania kół, poruszania się po odśnieżonych drogach i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Korzystając z łańcuchów samochodowych, trzeba też obowiązkowo nadzorować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym wydłużymy czas ich użytkowania.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Post Author: