Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Tu znajdziesz więcej szczegółów o kontenery producent

Kontenery na odpady specjalne muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Dlaczego należy wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady płynne, niebezpieczne, sypkie, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która uniemożliwia wylewanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do gromadzenia i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Post Author: