Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Nie przeszukuj już sieci! Lampa solna sklep na miarę Twoich potrzeb znajduje się na https://tinyurl.com/yquhwznf.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały ogromną popularność. Trzeba przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym przytulną aurę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może zapewniać także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – co to?

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie czy też kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze posiadają lampy solne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie popularne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło pełnego zdrowia i właściwego nastroju.

Dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Post Author: