Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Więcej o listwach drewnianych na www.balticwood.pl

Z pozoru są mało znaczącym elementem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie przewodów i chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający argument, aby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się ze stylowymi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: