kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne

Naturalne kosmetyki – ekologiczne produkty pielęgnacyjne

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale także aby zawierały nieszkodliwe dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Produkty, które powstały na bazie czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Skład kosmetyków ekologicznych

podczas produkcji kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. migdałowy, arganowy czy macadamia, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków produkowanych fabrycznie, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne można nabyć w Polsce?

Największym asortymentem mogą poszczycić się świetnie wyposażone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Post Author: