Sól himalajska – wykorzystanie

Sól himalajska – wykorzystanie

Zamów różową sól himalajską.

Sól himalajska już od wielu lat gości na naszych stołach. Czy wiesz jednakże, iż posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym kolorem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To oczywiście fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i wygląd.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, iż jest w dużej mierze bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, mogą pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Jakie zastosowanie ma sól himalajska?

Często okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść relaksujące doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight stanowią ładny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Post Author: